Motto: "Krzywdzić łatwo - trudniej leczyć
            A bez zdrowia - wszystko niczym"
Ciekawostki:
Menkyo
Katana

Godło Szkoły (Mon)

"...szczęście nie jest czymś w rodzaju skarbu ukrytego za siedmioma morzami, który można zdobyć i mieć tak, jak ma się jakiś przedmiot, lecz jest to raczej cień, który wywołuje ludzka działalność oświetlana promieniami rzeczywistości..."
Jerzy Miłkowski

Godło tej szkoły Ju Jitsu nawiązuje do japońskich (shiatsu) oraz chińskich (akupresura, akupunktura) tradycji zdrowotnych opierających się na uniwersalnej zasadzie energii YIN i YANG. Ta para sił wirując we wszechświecie znajduje się w stanie ciągłej walki tworząc jednocześnie jedną całość, tak też jest ona symbolem harmonii lub dysharmonii ludzkiego organizmu

Stojące w równowadze YIN i YANG oznacza zdrowie, lecz przesunięcie energii w jakimś kierunku oznacza chorobę. W każdym YIN jest mała cząstka YANG i odwrotnie, z YIN łączą się pojęcia negatywności, zimna, ciemności, natomiast YANG ucieleśnia pozytywność, ciepło, światło.

Koncepcja równowagi funkcjonuje nie tylko w Chinach (Tao) lecz na całym świecie, bowiem w Grecji była to "Kalokagatia", w Polsce mówimy o "złotym środku", a w naszym regionie mówi się o postępowaniu w życiu "krajem nieba, krajem piekła", w różnych systemach tak religijnych jak i naukowych jest jednym z podstawowych i ponadczasowych uniwersalizmów, którego punktem docelowym jest mądrość, zdrowie i szczęście.

Na tle tego znaku jest wpisany ideogram japoński Ju Jitsu, nad symbolem YIN i YANG widnieje napis "SAMURAI'S MARTIAL ART" oznaczający "SAMURAJSKA SZTUKA WALKI" - nawiązujący do japońskiej tradycji sztuki walki Ju Jitsu oraz kodeksu samurajów - Bushido, określającego normy postępowania ówczesnych rycerzy - samurajów.

Pod znakiem jest napis Dairokkan Ryu Ju Jitsu, czyli system walki uprawiany przez adepta noszącego godło szkoły.